close
دانلود آهنگ جدید
سایت رسمی امیرضیاء
به وب سایت رسمی امیر ضیاء خوش آمدید | پيشنهاد ميکنيم از انجمن سایت هم ديدن فرماييد | براي ارتباط با مدير سايت ميتوانيد از تلگرام 09199120652 استفاده نماييد
پینک فلوید: دیوار زیبایی فونت فارسی را با فونت من ببینید اضافه کردن به علاقه مندی ها
کدستان
تارنمای امیرضیاء
پینک فلوید برای من با دیوار آغاز شد و اگرچه اکنون به همه ی آلبوم های این گروه علاقه دارم ولی همچنان با دیوار احساس نزدیکی بیشتری می کنم. شاید تماشای فیلمی با همین نام که توسط آلن پارکر و بر اساس آلبوم دیوار ساخته شد در علاقه ی من بی تاثیر نباشد، ولی هر چه که هست زندگی من بدون «دیوار» چیزی کم دارد… همان دیواری که از شنیدن نامش نیز متنفرم!   دیوار پینک فلوید من را به یاد پیاز می اندازد: لایه ای پشت لایه ی دیگر و دیواری پشت دیوار دیگر! در حقیقت آلبوم بر اساس این دیدگاه شکل گرفته…

ضیاموزیک

پینک فلوید: دیوار

پینک فلوید برای من با دیوار آغاز شد و اگرچه اکنون به همه ی آلبوم های این گروه علاقه دارم ولی همچنان با دیوار احساس نزدیکی بیشتری می کنم. شاید تماشای فیلمی با همین نام که توسط آلن پارکر و بر اساس آلبوم دیوار ساخته شد در علاقه ی من بی تاثیر نباشد، ولی هر چه که هست زندگی من بدون «دیوار» چیزی کم دارد… همان دیواری که از شنیدن نامش نیز متنفرم!
 
دیوار پینک فلوید من را به یاد پیاز می اندازد: لایه ای پشت لایه ی دیگر و دیواری پشت دیوار دیگر! در حقیقت آلبوم بر اساس این دیدگاه شکل گرفته است که انسان مدرن به شکل مداوم در حال مبارزه با دیوارهایی است که در برابرش قرار می گیرند. نخستین دیوار رحم مادر است و چون از رحم بیرون می آیی و متولد می گردی دیوارهای گوناگونی در برابرت پدیدار می شوند: خانواده، معلم، مدرسه، همسر، جامعه، حکومت و…
تو به عنوان انسانی که خواهان آزادی است می کوشی از این دیوارها بگریزی یا آنها را نابود کنی پس لایه های مختلف آن را یک به یک می شکافی و دور می اندازی و ناگهان به پایان دیوارها می رسی. گفتم به پایان؟! اشتباه کردم این پیاز است که لایه ها و دیواره هایش ناگزیر به پایان می رسند اما در زندگی انسانی این دیوارها پایانی ندارند و اگر هم داشته باشند… و اگر هم توانسته باشی همه ی آنها را ویران کنی، تو به عنوان یک انسان آزاد مبارزه گر با همه ی دیوار ها، و رهایی یافته از قید دیوارها، اگر به یک مستبد بزرگ بدل نشوی و اگر در شهرت و قدرت هم گم نشوی، خود دست به ساختن دیوار می زنی. برای همین است که انسان هرگز به آزادی نخواهد رسید و همیشه دیوارهایی دیدنی یا نادیدنی او را در بر گرفته اند.
شاید این نگاه به انسان کمی نومید کننده باشد ولی واقعیت همین است و حتا افراطی ترین  آزادیخواهان نیز دیواری برای بر پا کردن دارند! همین نگاه به انسان است که موجب می شود همه ی انسان ها به آجرهایی تشبیه شوند که کلیتی به نام «دیوار» را می سازند.
آیا راه گریزی هست؟ به نظر می رسد برای فرار از دیوارهایی که انسان را در بر گرفته اند سه راه حل وجود دارد: نخستین راه حل مرگ است و دومین راه حل پناه بردن به مواد مخدر و در نهایت دیوانگی! راه حل سوم را می توان فرار به جلو نامید یعنی تبدیل فرد به ذات دیوار. منظورم این است که فرد برای فرار از قرار گرفتن در میان دیوارها باید پدید آورنده ی آن باشد و از همین زمان است که او به یک دیکتاتور یا فاشیست تبدیل می شود.
اکنون این پرسش پیش می آید که آیا دبوار پینک فلوید تا این اندازه بیان کننده ی بیهودگی و پوچی است؟! باید بگویم نه… موسیقی ای که در کنار کلام جریان دارد و بیشتر از واژگان تو را تحت تاثیر قرار می دهد سرشار از آزادی، انرژی و امید است. شاید این است راز ماندگاری دیوار پینک فلوید!